Remont kuchni. Kuchnia na wymiar czy kuchnia na wymiar?

Odświeżenie kuchni jest potrzebne niezwłocznie jak tylko poczujecie, że w obecnej kuchni nie jest tak jak tego potrzebujecie. Remont może zmienić aktualnie niefunkcjonalne, niedopasowane do Waszego stylu życia pomieszczenie w bijące serce każdego domu. Na pewno zastanawialiście się czy nagłówek „ Kuchnia na wymiar czy kuchnia na wymiar” to nie błąd? Oczywiście, że nie, kuchnia na wymiar to kuchnia po pierwsze i to najważniejsze dostosowana do Was, do Waszych potrzeb. Dopiero na drugim miejscu, przez kuchnię na wymiar należy rozumieć kuchnię dopasowaną do uwarunkowań technicznych pomieszczenia. Urządzając poprzednią kuchnię patrzyłeś na nią z perspektywy co najmniej o 10 lat młodszej osoby, której potrzeby na tamten moment były zupełnie inne. W planowaniu kuchni na wymiar w wieku 25 czy 30 lat bierzesz pod uwagę inne potrzeby niż jak jesteś o 10 czy 15 lat starszy. Planowałeś kuchnie na wymiar, dopasowaną do Ciebie, do Twoich małych dzieci, do Twoich upodobań, tak aby funkcjonalność kuchni na wymiar była dopasowana do Twojego stylu życia w tamtym okresie. Będąc młodym rodzicem na pewno brałeś pod uwagę, że w kuchni na wymiar musi znaleźć się miejsce na fotelik do karmienia, płyny i detergenty powinny być trzymane w zabezpieczonych szafkach, a kurki do gazu niedostępne dla maluchów. Byłeś singlem, nie zastanawiałeś się nad potrzebami przyszłej połówki, dzieci czy nie zamierzałeś całego dnia spędzać w kuchni i stołowałeś się na mieście. Nie potrzebowałeś wtedy w kuchni piekarnika do zabudowy wystarczyła Ci mikrofala. Nie potrzebowałeś półek na całą zastawę, wystarczyły Ci dwa talerze i dwa kubki (czysty i brudnyJ). To była Twoja kuchnia na wymiar.

Planując więc remont kuchni powinieneś w pierwszej kolejności zastanowić się czego potrzebujesz w kuchni dla siebie, swoich bliskich czyli kuchni na wymiar, dopasowanej do Ciebie?

Czy w kuchni na wymiar potrzebujesz piekarnik, mikrofalę, jak duża powinna być lodówka, czy zamrażalnik ma być mały czy duży, czy potrzebujesz w kuchni miejsca na przetwory, wodę, napoje, czy zmywarka jest Ci potrzebna 60 czy 45? Czy lubicie światło ciepłe czy zimne czy potrzebujecie miejsce na ekspres do kawy czy duży stacjonarny robot kuchenny?

Ghost Group z kolei, jako dostawca indywidualnych rozwiązań dla Was przy tworzeniu kuchni na wymiar ustala i dopasowuje m.in. wysokość montażu piekarnika do wzrostu domowników, wysokość blatu czy górnej zabudowy. Zdajemy sobie sprawę, że nie dla każdego idealnym rozwiązaniem jest blat na wysokości 86 czy 92 cm. To 6 cm robi bardzo dużą różnicę przy użytkowaniu kuchni na co dzień.

Jak już ustaliliśmy jak dopasowana ma być kuchnia do Waszych potrzeb, sprawdzamy jak Wasze potrzeby możemy upakować w dostępnej przestrzeni. Czasami przy uwzględnieniu Waszych potrzeb i przy wykorzystaniu dostępnej przestrzeni możemy bez większych modyfikacji istniejącej sieci instalacji zbudować kuchnię na wymiar. Niejednokrotnie niestety przy tworzeniu kuchni na wymiar trzeba jednak dostosować istniejące instalacje do Waszych potrzeb, do Waszej kuchni na wymiar.

Nie trzeba bać się kucia i przekładania instalacji dlatego, że to wszystko zajmie stosunkowo mało czasu a pozwoli cieszyć się Wam kuchnią uszytą na wymiar przez długie lata. Ghost Group przy planowaniu kuchni na wymiar wykorzystuje całą dostępną przestrzeń bez stosowania zbędnych blend i wypełniaczy. Kuchnie na wymiar przygotowane przez Ghost Group nie pozostawiają niewykorzystanej przestrzeni. Zarówno do Was jak i do kuchni na wymiar podchodzimy indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych inwestorów jak i nie ma dwóch takich samych kuchni na wymiar od Ghost Group.

Jak ustalimy układ mebli, dobieramy akcesoria i materiały do wykonania kuchni na wymiar.

Niejednokrotnie decydując się na kuchnię na wymiar macie już jakieś pomysły co do wykończenia mebli. Macie ulubione kolory, lubicie mat lub połysk, styl nowoczesny czy np. styl angielski. Warto pooglądać czasopisma dekoratorskie i popatrzeć co nam się podoba, a co zdecydowanie nie.

Jeżeli nie jesteście zdecydowani co do konkretnych dekorów czy do konkretnego stylu, Ghost Group przyjdzie Wam z pomocą, zaproponujemy kolory, układ dekorów, przygotujemy wizualizację kuchni na wymiar.

Współpracujemy z dostawcami wielu materiałów i akcesoriów do kuchni na wymiar, zarówno polskich jak i zagranicznych producentów. Przy produkcji mebli na wymiar korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań oraz nowinek technicznych. Wasza kuchnia na wymiar będzie więc przygotowana na wymiar i będzie faktycznie kuchnią na wymiarJ